03-5754051
תמונת דגל לאתר באנגלית
תמונת דגל לאתר ברוסית
 
השופטת מארק-הורנצ'יק מאיימת למחוק תביעה בסך 2.3 מיליון שקל של בנק הפועלים

09.11.2006 ענת רואה


שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דליה מארק-הורנצ'יק, ידועה כשופטת בעלת מזג סבלני למדי, אך מתברר כי גם לסבלנותה יש קץ. בנק הפועלים - שהתעלם מלמלא אחר צו שיפוטי שחייבו להמציא מסמכים לנתבע שממנו תובע הבנק 2.3 מיליון שקל - הצליח להרגיז את השופטת שמתחה עליו שלשום ביקורת חריפה ואף הזהירה מפני מחיקת התביעה.

בין היתר כתבה מארק-הורנצ'יק בהחלטתה: "שום מערכת שיפוטית אינה יכולה לשאת התנהגות של בנק - גוף ציבורי, אשר איננו מכבד לא החלטה אחת אלא שלוש החלטות של בית משפט השלום ועוד החלטה נוספת של ערכאת הערעור ובאותו נושא".

באפריל 2003 הגיש בנק הפועלים תביעה בסדר דין מקוצר נגד חברת י.וי. סוכנויות ובעליה בטענה לאי פרעון חוב. בבקשת הרשות להתגונן דרשה החברה כי הבנק יציג מסמכים שונים הדרושים להגנתה ולצורך העברתם למומחה מטעמה, מנכ"ל חברת מ.א. בקרה וניהול, דוד אברון.

שופטת בית משפט השלום בתל אביב, דפנה אבניאלי, שהתיק התברר אצלה תחילה, הורתה על צו שחייב את הבנק להציג את המסמכים, וערעור שהגיש הבנק נדחה על ידי השופטת שרה דותן באוקטובר 2005. לדברי מארק-הורנצ'יק, כאילו לא קרה דבר וכאילו לא חיווה בית המשפט המחוזי דעתו, באי כוח הבנק ניסו להעלות בשתי ישיבות בפניה טענות בנוגע למסירת המסמכים.

לדברי השופטת, הנתבעים עשו חסד עם הבנק כשלא ביקשו מבית המשפט למחוק את התביעה או הגישו בקשה לפי פקודת ביזיון בית המשפט. עם זאת, היא נמנעה מלחייב את הבנק בהוצאות והודיעה כי הדבר יעשה רק אם הבנק לא יעמוד בתנאי הצו כמפורט בהחלטתה זו.

בשל כך הורתה השופטת לבנק להמציא לנתבעים בתוך 21 יום תצהיר גילוי מסמכים והודיעה כי היה והבנק לא יפעל לפי הצו, תביעתו עלולה להימחק.

הנתבעים מיוצגים באמצעות עוה"ד אופיר צברי ואמיר פינטו. הבנק מיוצג באמצעות עו"ד עדי פרג.

(א 27897/03)
כתובת: דרך מנחם בגין 7 - רמת גן | טלפון: 03-5754051 | פקס: 03-6114299